Galerie zdjęć

Policjanci na "Światowym Dniu Śniegu" w Zwardoniu

Żywieccy policjanci, ratownicy z Beskidzkiego GOPR-u, instruktorzy PZN oraz policjanci pełniący służbę na nartach wzięli udział w obchodach "Światowego Dnia Śniegu", które zorganizowane zostały na stacji narciarskiej „Zwardoń SKI”. Gościem specjalnym imprezy był "Sznupek" - maskotka śląskiej policji, który wspólnie z mundurowymi uczył najmłodszych bezpiecznej jazdy na nartach. W profilaktycznych działaniach stróżom prawa pomagali uczniowie z klasy policyjnej Zespołu Szkół Mechaniczno-Elektrycznych w Żywcu.

Wczoraj na stacji narciarskiej „Zwardoń SKI” odbyła się kolejna już edycja "Światowego Dnia Śniegu". Impreza zorganizowana została również w ramach ogólnopolskiej kampanii informacyjno-edukacyjnej „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”. W imprezie wzięli udział policjanci z żywieckiej komendy oraz mundurowi, którzy pełnią służbę na stokach i jednocześnie są instruktorami narciarstwa. W działania włączyli się również ratownicy z Beskidzkiego GOPR-u oraz instruktorzy ze Stowarzyszenia Instruktorów i Trenerów Narciarstwa Polskiego Związku Narciarskiego. W czasie akcji, stróże prawa uczyli dzieci jazdy na nartach, a także organizowali gry i zabawy na śniegu. Odbył się również konkurs narciarski dla dzieci ze szkół podstawowych i gimnazjalnych. Z nieco starszymi policjanci rozmawiali na temat bezpiecznych zachowań na stokach. Przypominali także o konieczności noszenia kasków przez młodzież do 16 roku życia oraz przestrzegali przed konsekwencjami jazdy na nartach i snowboardzie pod wpływem alkoholu czy narkotyków. Z kolei ratownicy z Beskidzkiego GOPR-u omówili zasady i sposoby zabezpieczenia miejsca wypadku, alarmowania oraz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Gościem specjalnym imprezy był „Sznupek”, który wspólnie z policjantami uczył najmłodszych jazdy na nartach. Każdy uczestnik imprezy otrzymał ulotkę informacyjną na temat bezpieczeństwa w czasie zimowych zabaw oraz element odblaskowy z hasłem akcji. Dla najlepszych zawodników przygotowano nagrody rzeczowe oraz upominki. Policjantom w działaniach pomagali uczniowie z Grupy Ratowniczej „Mechanik” działającej w klasie policyjnej Zespołu Szkół Mechaniczno-Elektrycznych w Żywcu.

Coroczne imprezy organizowane są z inicjatywy Stowarzyszenia Instruktorów i Trenerów Narciarstwa Polskiego Związku Narciarskiego. W „Dniu Otwartym SITN PZN” udzielają oni porad dotyczących bezpiecznej jazdy na nartach i snowboardzie. Celem akcji jest popularyzacja sportów zimowych wśród dzieci i młodzieży, edukacja związana z uprawianiem narciarstwa, a także propagowanie bezpieczeństwa i właściwych zachowań na stokach narciarskich.

 • zdjęcie grupowe
 • policjanci w czasie działań
 • uczestnicy zawodów
 • uczestnicy zawodów
 • uczestnicy zawodów
 • uczestnicy zawodów, goprowcy i instruktorzy
 • policjanci i goprowcy
 • sznupek
 • narciarze
 • uczniowie i sznupek
 • policjanci i narciarze
Ładowanie odtwarzacza...