Wiadomości

Do żywieckich policjantów trafiła kolejna już dostawa środków ochrony osobistej

Data publikacji 23.03.2020

Maski ochronne, rękawice czy inne środki ochrony osobistej to przedmioty, których teraz policjanci potrzebują najbardziej. To wszystko w trosce o bezpieczeństwo osób zarówno podejrzanych o zakażenie koronawirusem, jak i mundurowych mających z nimi kontakt. Potrzeby są duże, ale do jednostek na bieżąco trafiają kolejne dostawy.

Żywieccy policjanci wraz z innymi służbami cały czas współdziałają w walce z koronawirusem. W tej niecodziennej i trudnej sytuacji należy przede wszystkim pamiętać o bezpieczeństwie zarówno własnym, jak i osób postronnych. Dlatego mundurowym na bieżąco wydawane są środki ochrony sanitarnej oraz indywidualnej.

O odpowiednie wyposażenie w te środki komend miejskich i powiatowych dba Wydział Zaopatrzenia Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. W piątek, policjanci z żywieckiej komendy otrzymali kolejną dostawę. Środki takie jak: płyny dezynfekujące ręce i powierzchnie, środki myjące, rękawiczki nitrylowe, maski filtracyjne, kombinezony, ochraniacze na obuwie, okulary ochronne, worki na odpady medyczne trafiły do mundurowych z Żywca, a następnie dalej, do policjantów pracujących w komisariatach na terenie powiatu. W pierwszej kolejności zestawy ochronne trafią do policjantów służących na tzw. „pierwszej linii” realizujących czynności służbowe związane z koronawirusem.

  • samochód w środku kartony ze środkami ochrony osobistej
  • Środki ochrony osobistej
  • kartony ze środkami fragment pagonu policjanta
  • środki ochrony w kartonach w samochodzie
  • środki ochrony
  • środki ochrony