Wiadomości

Zachęcamy do wzięcia udziału w akcji „Ze Sznupkiem bezpieczni w drodze”

Data publikacji 06.12.2018

Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach, wspólnie z Centrum Rozwoju Lokalnego z Zawiercia, organizują na terenie województwa śląskiego akcję edukacyjną „Ze Sznupkiem bezpieczni w drodze”. W akcji mogą wziąć udział przedszkolaki oraz uczniowie klas 1-3 szkół podstawowych. W działania zaangażują się również żywieccy policjanci. Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w przedsięwzięciu!

Najważniejszym celem akcji jest zwiększenie świadomości i poziomu bezpieczeństwa na drodze wśród najmłodszych mieszkańców województwa śląskiego, ale też uświadomienie, że policjant, będący zawsze blisko obywateli, jest otwarty na ich problemy i zawsze służy pomocą. Organizatorzy w czasie akcji chcą również ustanowić Rekord Polski w liczbie uczestników biorących udział w wydarzeniu.

W trakcie akcji dzieci otrzymają do pokolorowania obrazek formatu A4 z wizerunkiem policyjnej maskotki „Sznupka”. Najmłodsi zgromadzeni w grupach będą kolorować obrazek, który później będą mogli zabrać do domu, aby zawsze przypominał im, jak ważna jest ostrożność na drodze i przestrzeganie zasad ruchu drogowego. W poszczególnych placówkach, w ramach profilaktyki dotyczącej bezpieczeństwa, w akcji wezmą udział policjanci.

Akcja obejmuje swym zasięgiem drugie województwo pod względem liczby ludności, co pozwala mieć nadzieję, że dotrze do wielu tysięcy dzieci.

Akcja odbędzie się 18 grudnia 2018 roku, a jej początek planowany jest na godzinę 10:00. Zgłoszenia przyjmowane są do 11.12.2018 r.

Szczegółowe informacje na temat akcji oraz regulamin znajdą Państwo TUTAJ....

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w przedsięwzięciu!