Piłeś? Nie jedź! - Wiadomości - Komenda Powiatowa Policji w Żywcu

Wiadomości

Piłeś? Nie jedź!

Data publikacji 08.10.2018

Świadomość kierowców dotycząca skutków kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości jest coraz większa. Zauważyć również można brak przyzwolenia na jazdę na „podwójnym gazie” wśród mieszkańców Żywca i powiatu. Na bieżąco informujemy o sytuacjach, gdzie to właśnie świadkowie reagują i nie pozwalają na dalszą jazdę nietrzeźwym kierowcom. Niestety nadal zdarzają się tacy, którzy decydując się na jazdę w stanie nietrzeźwości ryzykują życie swoje oraz innych uczestników ruchu drogowego.

W ciągu dwóch dni na drogach Żywiecczyzny zatrzymano czterech nietrzeźwych kierowców. W piątek o 17.00 w Żywcu na ul. Partyzantów, 47-latek kierował fiatem panda, mając w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu. Tego samego dnia, tuż przed północą, w Żywcu na ul. Podlesie mundurowi zatrzymali 39-latkę, która mając ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie kierowała mercedesem. Z kolei wczoraj w Wieprzu, na ul. Kamiennej, 55-latek kierował hundaiem mając w organizmie 2 promile alkoholu. Ostatni z zatrzymanych to 35-latek, który wczoraj w Krzyżówkach kierował pojazdem typu „sam” mając w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu, a dodatkowo nie posiadał uprawnień do kierowania.

Pamiętajmy, że nawet niewielka ilość wypitego trunku wpływa się na nasz styl i sposób jazdy, a to przekłada się na nasze zachowanie na drodze i bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Wsiadając za kierownicę bierzemy odpowiedzialność nie tylko za siebie, ale i innych uczestników ruchu drogowego. Najwyższą ceną takiego zachowania jest ludzkie zdrowie i życie.

Więcej na temat założeń kampanii „Piłeś? Nie jedź!” znajdą Państwo TUTAJ.