Doskonała współpraca zakończona sukcesem - Wiadomości - Komenda Powiatowa Policji w Żywcu

Wiadomości

Doskonała współpraca zakończona sukcesem

Data publikacji 25.07.2018

Dzięki obywatelskiej postawie 35-letniej mieszkanki powiatu bielskiego, doskonałej współpracy mediów oraz żywieckich policjantów finał w sądzie znajdzie sprawa rozboju, do którego doszło w Żywcu. Wczoraj Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Żywcu podinsp. Krzysztof Czaja oraz Starosta Żywiecki Andrzej Kalata podziękowali 35-latce za wzorową postawę. Specjalne podziękowania trafiły również do radia, które zaangażowało się w rozwikłanie sprawy.

Do zdarzenia doszło w połowie stycznia tego roku. Na parkingu przed jednym ze sklepów w Żywcu doszło do rozboju. Sprawca groził kobiecie użyciem noża, po czym ukradł jej samochód i odjechał. Po kilku dniach uszkodzony samochód odnalazł się w zupełnie innej części powiatu. Policjanci z wydziału kryminalnego żywieckiej komendy policji rozpoczęli poszukiwania sprawcy rozboju. Sprawa była trudna i wielowątkowa. Na stornie internetowej żywieckiej komendy pojawił się komunikat z prośbą o to, aby osoby mające jakiekolwiek informacje na temat zdarzenia kontaktowały się z policją. Policjanci z prośbą o rozpowszechnienie komunikatu zwrócili się również do mediów. I wówczas nastąpił przełom w sprawie. Komunikat w radiu usłyszała 35-letnia mieszkanka powiatu bielskiego. Kobieta skojarzyła fakty i o swoich spostrzeżeniach poinformowała żywieckich stróżów prawa. Ci mając informacje oraz monitoring, krok po kroku ustalali sprawcę. Wkrótce zatrzymali 36-letniego mieszkańca powiatu żywieckiego. Mężczyzna usłyszał zarzut. Decyzją żywieckiego sądu został tymczasowo aresztowany.

Wczoraj Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Żywcu podinsp. Krzysztof Czaja oraz Starosta Żywiecki Andrzej Kalata podziękowali 35-latce za wzorową postawę i pomoc w rozwikłaniu trudnej sprawy. Specjalne podziękowania trafiły również do pracowników radia, którzy zaangażowali się w sprawę i wsparli działania policji.

Pliki do pobrania