Zabrał kluczyki nietrzeźwemu kierowcy - Wiadomości - Komenda Powiatowa Policji w Żywcu

Wiadomości

Zabrał kluczyki nietrzeźwemu kierowcy

Data publikacji 24.07.2018

Pomimo licznych akcji i kampanii społecznych nadal zdarzają się kierowcy, którzy wsiadają za kierownicę po tym, jak wcześniej spożywali alkohol. Na szczęście tolerancja społeczeństwa na tego typu zachowania jest coraz mniejsza. Tak było w przypadku 30-letniego mieszkańca powiatu żywieckiego, którego jazdę wężykiem zauważył mieszkaniec Żywca. Mężczyzna nie zastanawiał się długo. Zabrał kierowcy kluczyki i o całej sytuacji poinformował policjantów. Badanie alkomatem wykazało, że 30-latek miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu.

Do zdarzenia wczoraj tuż po 1.00 w nocy w Łękawicy. Jadący tamtędy 20-letni mieszkaniec Żywca zauważył peugeota, który jechał po drodze wężykiem. Mężczyzna zaczął jechać za samochodem. Gdy w pewnym momencie peugeot zatrzymał się, 20-latek nie zastanawiał się długo, podbiegł do samochodu, otworzył drzwi i wyciągnął ze stacyjki kluczyki, po czym zadzwonił na policję. Przybyli na miejsce mundurowi ustalili, że za kierownicą siedział 30-letni mieszkaniec powiatu żywieckiego. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna ma w organizmie ponad 2 promile alkoholu. 30-latek usłyszał już zarzut kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości. Za popełnione przestępstwo w więzieniu może spędzić nawet 2 lata.

Przypominamy, że niezmiennie od 2011 roku trwa kampania społeczna “Nie reagujesz-akceptujesz”. Celem przedsięwzięcia jest uwrażliwienie mieszkańców na wszelkiego rodzaju naruszenia prawa. Przypominamy, że brak reakcji społeczeństwa na tego rodzaju sytuacje, rozzuchwala przestępców. Nieustannie liczmy na Państwa pomoc i dziękujemy za każdą informację, która może wpłynąć pozytywnie na bezpieczeństwo.

Informacje o każdym przypadku naruszenia prawa można zgłaszać anonimowo dzwoniąc pod alarmowy numer telefonu 112.

Każdy sygnał od Państwa pozwoli na podjęcie przez policjantów natychmiastowej interwencji, a w konsekwencji zatrzymanie sprawców.