Wiadomości

Dzięki reakcji świadka sprawca podpalenia został zatrzymany

Data publikacji 07.06.2018

Nawet 5 lat w więzieniu może spędzić 24-letni mężczyzna, który w Międzybrodziu Bialskim podpalił wiatę przystanku. Został zatrzymany przez policjantów z Gilowic oraz Kobiernic. Jego zatrzymanie było możliwe dzięki reakcji mieszkańca powiatu żywieckiego, który widząc co się dzieje, od razu powiadomił odpowiednie służby, a sam zaczął jechać za uciekającym sprawcą.

Do zdarzenia doszło kilka dni temu w Międzybrodziu Bielskim. Przejeżdżający tamtędy mieszkaniec powiatu żywieckiego zauważył mężczyznę, który zrywał plakaty wiszące na przystanku, podkładał je pod drewnianą podbudowę i podpalał. Świadek sytuacji nie zastanawiał się i od razu wezwał na miejsce straż pożarną oraz policję. Widząc to, sprawca zaczął uciekać. Mężczyzna jechał za nim cały czas i wspólnie z policjantami z Gilowic oraz Kobiernic zatrzymał podpalacza. Okazał się nim 24-letni mieszkaniec powiatu bielskiego. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Usłyszał zarzut zniszczenia mienia, co grozi mu kara nawet 5 lat więzienia.

Serdecznie dziękujemy mieszkańcowi powiatu żywieckiego, który widząc sytuację wykazał się postawą godną naśladowania, nie pozostał obojętny i zareagował.