Wiadomości

Policjanci z Żywca wrócili z kolejnej górskiej wyprawy

Data publikacji 07.06.2018

Wyprawy górskie to sposób, jaki znaleźli policjanci z Żywca na spędzanie wolnego czasu, odreagowanie po służbie i integrację swojego środowiska. Grupa mundurowych wraz z rodzinami, związana z Klubem Górskim „Żbik”, zrealizowała ostatni etap przemierzania szlaków słowackiej Małej Fatry. Projekt rozpoczęty w 2016 roku zakładał zdobycie najwyższych szczytów pasma oraz odwiedzenie najciekawszych miejsc. Właśnie z powodzeniem został zakończony.

Policyjna grupa miłośników gór działająca w ramach Klubu Górskiego „Żbik” po raz kolejny wyruszyła na podbój słowackiej Małej Fatry. W wyprawie wzięli udział policjanci wraz z rodzinami. Był to już ostatni etap rozpoczętego w 2016 roku projektu zdobycia pasma.

Całość projektu rozpoczęła się 29 sierpnia 2016 roku. W ramach pierwszej części wyprawy zwiedzono Diery oraz zdobyto Wielki Rozsutec i Mały Rozsutec. Wycieczkę zakończono w miejscowości Stefanova, z której 9 czerwca 2017 roku, rozpoczęła się kolejna wyprawa. Podczas niej mundurowi przemierzając góry zdobyli szczyty Stoh (1607 m npm) i Chleb (1645 m npm). Wycieczka zakończyła się w miejscowości Terchova u podnóża pomnika Juraja Janosika.

Kilka dni temu policyjni miłośnicy gór rozpoczęli ostatni etap przygody z częścią Krywańską Małej Fatry. Wyprawa rozpoczęła się we Vratnej wyjazdem kolejką gondolową. Następnie wędrując czerwonym szlakiem zdobyli kolejne szczyty Wielkiego Krywania (1709 m npm), Małego Krywania (1671 m npm) oraz Suchy (1468 m npm), aby dojść do rzeki Wag w miejscu gdzie tworzy ona malownicze zakole zwane „Meandrem Domasinskim”. Piękne krajobrazy i urozmaicony terenowo szlak stanowiły dla miłośników gór wynagrodzenie za włożony w wyprawę trud oraz niesprzyjające warunki pogodowe. Pomimo burzy i deszczu, wszyscy zmęczeni ale szczęśliwi, pełni niezapomnianych wrażeń, wrócili do domów, po drodze planując już kolejne wyprawy.

  • policjanci w czasie wyprawy
  • policjanci w czasie wyprawy
  • policjanci w czasie wyprawy
  • policjanci w czasie wyprawy
  • policjanci w czasie wyprawy
  • policjanci w czasie wyprawy
  • policjanci w czasie wyprawy
  • policjanci w czasie wyprawy