Wiadomości

Pracowity dzień policyjnych motorowodniaków z Gilowic

Data publikacji 04.06.2018

Pogoda sprzyja wypoczynkowi nad wodą. Czas relaksu dla odpoczywających, dla policyjnych motorowodniaków jest czasem wytężonej pracy. W sobotę, stróże prawa pilnujący bezpieczeństwa na Jeziorze Międzybrodzkim, dwukrotnie interweniowali wobec miłośników wodnych kąpieli. Dzięki ich szybkiej reakcji na szczęście nikomu nic się nie stało.

Od rozpoczęcia sezonu wodnego, policyjni motorowodniacy mają pełne ręce roboty. Wysokie temperatury sprzyjają wypoczynkowi nad wodą. W sobotę, w ciągu niespełna godziny, policjanci z sezonowego ogniwa wodnego Komisariatu Policji w Gilowicach, dwukrotnie interweniowali na wodach Jeziora Międzybrodzkiego.

Do pierwszego zdarzenia doszło około 13.20. Policjanci otrzymali informację o mężczyźnie, który na środku jeziora wzywał pomocy. Policjanci natychmiast zareagowali i podpłynęli we wskazany rejon. Jak się okazało, w łodzi zepsuł się silnik, przez co 40-letni mieszkaniec powiatu żywieckiego miał problemy z dopłynięciem do brzegu. Dodatkowo jego łódka nabierała wody. Policjanci odholowali go bezpiecznie do przystani.

Pół godziny później, podczas patrolowania jeziora stróże prawa zauważyli przewrócony kajak, a w wodzie obok niego dwóch mężczyzn. Mieszkańcy Zabrza - 27-latek i jego o rok starszy kolega - zostali wciągnięci na policyjną łódź i, wraz z kajakiem, przewiezieni na ląd. Niestety, obaj byli nietrzeźwi. Badanie alkomatem wykazało, że mieli w organizmie po ponad promil alkoholu. Za swoje zachowanie zostali ukarani mandatem.

Dzięki pracy policyjnych motorowodniaków, rokrocznie dla wielu osób wypoczynek nad jeziorem nie kończy się tragedią. Pamiętajmy, że woda oprócz radości i zabawy, niesie za sobą również wiele niebezpieczeństw, dlatego apelujemy o rozsądek, ostrożność i przestrzeganie podstawowych zasad bezpieczeństwa.