Policyjni motorowodniacy dbają o bezpieczeństwo - Wiadomości - Komenda Powiatowa Policji w Żywcu

Wiadomości

Policyjni motorowodniacy dbają o bezpieczeństwo

Data publikacji 13.07.2017

Pogoda za oknem sprzyja wypoczynkowi nad wodą. Czas relaksu dla odpoczywających, jest dla policyjnych motorowodniaków czasem wytężonej pracy. Podjęcia z wody, holowania łódek czy dbanie o bezpieczeństwo osób korzystających z wodnych kąpieli to codzienne zadania policjantów pływających na jeziorach.

Przez cały sezon policyjni motorowodniacy nie narzekają na brak pracy. Wysokie temperatury sprzyjają wypoczynkowi nad wodą. Policjanci na co dzień pilnują bezpieczeństwa miłośników wodnych kąpieli, zabezpieczają różne imprezy wodne, prowadzą szeroką działalności profilaktyczną dla dzieci i młodzieży. Od początku sezonu już kilkakrotnie interweniowali w sytuacjach, w których zagrożone było zarówno życie, jak i mienie wczasowiczów.

Wczoraj tuż przed 16.00 policyjni motorowodniacy pełniący służbę na Jeziorze Żywieckim zauważyli dryfującą łódź. Silny wiatr spychał ją na skalne nadbrzeże. Policjanci natychmiast podjęli interwencję i odholowali łódź do przystani. Jak ustalili ze sternikiem łodzi, mieszkańcem Katowic, łódka straciła sterowność po tym, jak rozładował się akumulator silnika elektrycznego. Kilka dni temu pomogli bezpiecznie wrócić do przystani windsurfingowcowi, którego również silny wiatr zepchnął w rejon skalnego wybrzeża.

To tylko nieliczne przykłady z codziennej służby policyjnych motorowodniaków. Dzięki ich pracy, rokrocznie dla wielu osób wypoczynek nad jeziorem kończy się szczęśliwie. Pamiętajmy, że woda oprócz radości i zabawy, niesie za sobą również wiele niebezpieczeństw.

  • policyjna motorówka