Kolejna reakcja, kolejny zatrzymany - Wiadomości - Komenda Powiatowa Policji w Żywcu

Wiadomości

Kolejna reakcja, kolejny zatrzymany

Data publikacji 12.07.2017

Dzięki reakcji mieszkańca powiatu żywieckiego, policjanci z Rajczy zatrzymali 40-latka, który mając w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu kierował samochodem. Jak dodatkowo ustalili mundurowi, miał również sądowy zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi. Za popełnione przestępstwo grozi mu wysoka grzywna oraz kara nawet do 2 lat więzienia.

Praktycznie każdego dnia policjanci otrzymują zgłoszenia od mieszkańców o kierowcach, którzy mogą być nietrzeźwi. Duża część tych zgłoszeń jest potwierdzona. Taka postawa cieszy, bowiem dowodzi ona, że świadomość społeczeństwa, co do konsekwencji jazdy na „podwójnym gazie”, ciągle wzrasta i brak jest tolerancji na takie zachowania.

Wczoraj około 10.00 dyżurny komisariatu policji w Rajczy otrzymał zgłoszenie, że vw golfem może jechać nietrzeźwy kierowca. We wskazany rejon natychmiast pojechali policjanci. Już po chwili zauważyli podejrzany samochód i dali jego kierowcy sygnał do zatrzymania się. Za kierownicą siedział 40-letni mieszkaniec powiatu żywieckiego. Badanie alkomatem wykazało, że miał on w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu. To nie jedyne jego przewinienie. 40-latek wsiadając za kierownicę złamał sądowy zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi. Teraz za popełnione przestępstwa będzie się tłumaczył przed sądem.

Przypominamy, że niezmiennie od 2011 roku trwa kampania społeczna “Nie reagujesz - akceptujesz”. Celem przedsięwzięcia jest uwrażliwienie mieszkańców na wszelkiego rodzaju naruszenia prawa. Nieustannie liczmy na Państwa pomoc i dziękujemy za każdą informację, która może wpłynąć pozytywnie na bezpieczeństwo.

Informacje o każdym przypadku naruszenia prawa można zgłaszać anonimowo dzwoniąc pod bezpłatny, alarmowy numer telefonu 112 lub 997.

Każdy sygnał od Państwa pozwoli na podjęcie przez policjantów natychmiastowej interwencji, a w konsekwencji zatrzymanie sprawców.