Piłeś? Nie jedź! Apel żywieckiej policji - Wiadomości - Komenda Powiatowa Policji w Żywcu

Wiadomości

Piłeś? Nie jedź! Apel żywieckiej policji

Data publikacji 11.07.2017

Świadomość kierowców dotycząca skutków kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości jest coraz większa. Zauważyć również można brak przyzwolenia na jazdę na „podwójnym gazie” wśród mieszkańców Żywca i powiatu. Na bieżąco informujemy o sytuacjach, gdzie to właśnie świadkowie reagują i nie pozwalają na dalszą jazdę nietrzeźwym kierowcom. Niestety nadal zdarzają się kierowcy, którzy decydując się na jazdę w stanie nietrzeźwości ryzykują życie swoje oraz innych uczestników ruchu drogowego.

Przez pierwsze pięć miesięcy tego roku policjanci na drogach Żywca i powiatu zatrzymali 119 kierowców, którzy zdecydowali się na jazdę po tym, jak wcześniej spożywali alkohol. Rekordowy pod tym względem był czerwiec, kiedy to mundurowi zatrzymali aż 51 kierowców na „podwójnym gazie”. Wśród nich 11 było sprawcami zdarzeń drogowych. Tylko w minioną sobotę policjanci zatrzymali kolejnych czterech. Dwóch z nich miało w organizmie blisko 2 promile alkoholu.

Pamiętajmy, że nawet niewielka ilość wypitego trunku wpływa się na nasz styl i sposób jazdy, a to przekłada się na nasze zachowanie na drodze i bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Wsiadając za kierownicę bierzemy odpowiedzialność nie tylko za siebie, ale i innych uczestników ruchu drogowego. Najwyższą ceną takiego zachowania jest ludzkie zdrowie i życie.

Więcej na temat założeń kampanii „Piłeś? Nie jedź!” znajdą Państwo TUTAJ.