Wiadomości

Komendant i Starosta podziękowali mieszkańcom za wzorową postawę

Data publikacji 28.03.2017

Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Żywcu podinsp. Krzysztof Czaja wspólnie z Wicestarostą Żywieckim Stanisławem Kucharczykiem pogratulowali, a także przekazali słowa uznania czterem mieszkańcom powiatu żywieckiego, którzy wykazali się wzorową postawą ratując ludzkie życie. Komendant wręczając listy gratulacyjne zwrócił uwagę na godną naśladowania obywatelską postawę zaproszonych oraz gratulował im odwagi wiedząc, że nie pozostali obojętni i narażając swoje życie ratowali innych.

Do pierwszego zdarzenia doszło 26 grudnia 2016 roku w Gilowicach na ul. Krakowskiej. Do przechodzącego tamtędy 16-letniego mieszkańca powiatu żywieckiego podbiegł mężczyzna i powiedział, że widział, jak ktoś wpadł do rowu melioracyjnego. Po chwili wspólnie wyciągnęli z wody mężczyznę. 16-latek rozpoczął jego resuscytację i prowadził ją do przyjazdu karetki pogotowia. Dzięki bardzo dobrze udzielonej pierwszej pomocy przedmedycznej 51-latek przeżył.

Kolejne zdarzenie miało miejsce 17 stycznia 2017 roku w Żywcu na ul. Krakowskiej. W budynku wielorodzinnym wybuchł pożar. Widząc to dwie młode dziewczyny nie zawahały się ani chwili i narażając swoje życie i zdrowie pomogły mieszkańcom opuścić płonące pomieszczenia. Po chwili pomógł im również przechodzący tamtędy 23-latek, który wezwał na miejsce straż pożarną. Wspólnie wyprowadzili z mieszkania trzy osoby ratując im życie.

Wczoraj w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Żywcu na ręce tych czterech młodych ludzi, Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Żywcu podinsp. Krzysztof Czaja oraz Wicestarosta Powiatu Żywieckiego Stanisław Kucharczyk, złożyli podziękowania za wykazanie się godną naśladowania obywatelską postawą. Komendant wręczył im także listy gratulacyjne, a ze strony Starostwa otrzymali upominki.

Podczas przemówienia podinsp. Krzysztof Czaja podkreślił, że wykazali się oni niezwykłą odwagą i przytomnością umysłu. Wyraził również nadzieję, że ich postawa w czasach ciągłego pośpiechu i zobojętnienia na ludzką krzywdę będzie wzorem oraz motywatorem dla innych osób, które w podobnej sytuacji nie zawahają się zadziałać i bez zbędnej zwłoki udzielą pomocy drugiej osobie.

  • wręczenie listów gratulacyjnych
  • sala sesyjna
  • wręczenie listów gratulacyjnych
  • wręczenie listów gratulacyjnych
  • wręczenie listów gratulacyjnych
  • wręczenie listów gratulacyjnych
  • wręczenie listów gratulacyjnych