Policjant z Żywca po raz kolejny stanął na podium

Data publikacji 14.09.2016

Młodszy aspirant Jacek Michulec do swojej kolekcji medali, pucharów i nagród dorzucił kolejny. Zajął pierwsze miejsce w swojej kategorii wiekowej w Mistrzostwach Polski w Ultramaratońskich Biegach Górskich, które rozegrane zostały w Krynicy-Zdroju. Obronił tym samym zdobyty rok temu złoty medal i tytuł mistrzowski.

W sobotę punktualnie o 3.00 prawie 800 biegaczy z kraju i zagranicy wystartowało z deptaka w Krynicy Zdroju. Wśród biegnących był również młodszy aspirant Jacek Michulec, który pełni służbę w Wydziale Kryminalnym Komendy Powiatowej Policji w Żywcu. Jacek biega już od 7 lat i ma na swoim koncie liczne puchary i medale. Bieganie traktuje jako odreagowanie od trudów codziennej służby. Bieg, w którym wystartował w sobotę, jest uznawany za jeden z najtrudniejszych. Dystans, jaki mają do przebiegnięcia zawodnicy, to 100 km. Bieg jest jednocześnie eliminacją do najsłynniejszego na świecie ultramaratonu Ultra-Trail du Mont-Blanc. Trasa jest trudna, górzysta z licznymi podbiegnięciami i zbiegami. Jacek poradził z nią sobie po mistrzowsku, zdobywając pierwsze miejsce w kategorii wiekowej 35-40 lat. W klasyfikacji ogólnej do mety dobiegł jako czwarty. Czas, w jakim pokonał ten dystans, to 9 godz. i 52 minuty.

Serdecznie gratulujemy takiego wyniku i życzymy kolejnych sukcesów!