Wiadomości

Dwa wypadki i osiem kolizji – Apelujemy o ostrożność na drogach

Data publikacji 20.08.2014

Dwa wypadki i osiem kolizji to bilans wczorajszego dnia na drogach Żywca i powiatu. Pośpiech, złe warunki atmosferyczne, wzmożony w czasie wakacji ruch na drogach, to wszystko sprawia, że wsiadając do samochodu stajemy się mniej ostrożni. Pamiętajmy jednak, że chwila naszej nieuwagi może kogoś kosztować utratę zdrowia, a nawet życia. W wyniku wczorajszych zdarzeń na drogach z obrażeniami ciała do żywieckiego szpitala trafiły dwie osoby w podeszłym wieku.

Do pierwszego wypadku doszło w Żywcu o godz. 12.00 na ul. Powstańców Śląskich. Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów kobieta w wieku około 30-lat o nieustalonej do tej pory tożsamości, kierując samochodem nieustalonej marki, potrąciła 83-letniego pieszego, który przechodził przez jezdnię na oznakowanym przejściu dla pieszych. Jak ustalili stróże prawa kobieta zatrzymała się i zaproponowała, że zawiezie poszkodowanego do szpitala, ten jednak odmówił pomocy. Gdy 83-latek wrócił do domu, po upływie około dwóch godzin od zdarzenia, źle się poczuł. Sam zgłosił się do żywieckiego szpitala. Po wykonaniu badań okazało się, że starszy mężczyzna w wyniku potrącenia doznał licznych stłuczeń oraz złamania ręki.

Apelujemy do wszystkich osób, które były świadkami tego zdarzenia, a także do kobiety, która potraciła 83-latka, aby skontaktowali się z Komendą Powiatową Policji w Żywcu pod nr tel. 33 867 22 55 lub z najbliższą jednostką policji pod nr tel. 997.

Kolejny wypadek miał miejsce w Żywcu na os. 700-lecia. Tam około godz. 16.30 kierujący samochodem peugeot boxer, 38-letni mieszkaniec powiatu żywieckiego, w czasie cofania tyłem pojazdu potrącił 74-letnią pieszą, która w wyniku zdarzenia doznała licznych stłuczeń i złamań.

To niestety nie wszystko. Dodatkowo żywieccy stróże prawa odnotowali osiem kolizji, których najczęstszą przyczyną była nadmierna prędkość, a także niezachowanie należytej ostrożności w czasie cofania.

W związku z powyższym żywiecka policja apeluje o rozsądek i rozwagę w czasie jazdy samochodem. Pamiętajmy, że każde zdarzenia drogowe wiąże się z konsekwencjami karnymi i finansowymi. Jednak najważniejsze jest to, że nie zachowując należytej ostrożności za kółkiem narażamy siebie i innych na utratę zdrowia, a nawet życia.