"Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie"

Etap powiatowy Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego za nami

Wczoraj w Zespole Szkół Samochodowych w Żywcu odbył się etap powiatowy Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego. Impreza została zorganizowana przy współudziale Starostwa Powiatowego w Żywcu, Dyrekcji szkoły, Fundacji na Rzecz Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Bielsku – Białej oraz żywieckich policjantów. Zaciętą rywalizację wygrali gospodarze turnieju.

W tym roku odbyła się kolejna edycja Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego. Uczestnicy etapu powiatowego rywalizowali ze sobą wykazując się umiejętnościami i wiedzą z różnych dziedzin. Wiedza uczestników została sprawdzona testami z zakresu przepisów ruchu drogowego, historii polskiej motoryzacji oraz skrzyżowań. Ważnym punktem turnieju był również sprawdzian umiejętności praktycznych. Przedstawiciel każdej drużyny musiał przejechać samochodem z założonym tzw. „talerzem „stewarta” specjalnie na tę okazję przygotowany tor. Po tym ćwiczeniu drużyny wykonywały zadanie z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, które przeprowadził asp. Rafał Sternal.

Po podsumowaniu wszystkich wyników najlepsza okazała się drużyna z Zespołu Szkół Samochodowych w Żywcu, a najlepszym uczestnikiem Turnieju został z DOMINIK WRÓBEL również z drużyny Zespołu Szkół Samochodowych.

Po zakończonej rywalizacji nagrody, puchary oraz dyplomy wręczał Dyrektor Zespołu Szkół Samochodowych w Żywcu Zbigniew Czulak, organizator Turnieju Pan Andrzej Fijak oraz żywieccy policjanci.

Zwycięska drużyna weźmie udział w eliminacjach okręgowych, które odbędą się również na terenie Zespołu Szkół Samochodowych w Żywcu w dniu 16 maja bieżącego roku.

Wszystkim uczestnikom Turnieju i reprezentantom naszego powiatu gratulujemy oraz życzymy powodzenia i zwycięstwa w kolejnych etapach konkursu.

Dziękujemy wszystkim osobom, które zaangażowały się w przygotowanie oraz przeprowadzenie etapu powiatowego. Szczególne podziękowania składamy również mediom.

Poniżej prezentujemy klasyfikacje dzisiejszego turnieju:

I miejsce – Zespół Szkół Samochodowych w Żywcu

II miejsce – Zespół Szkół Mechaniczno – Elektrycznych w Żywcu

III miejsce – Zespół Szkół Argotechnicznych i Ogólnokształcących w Żywcu – Moszczanicy

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 13.66 MB)