"Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie"

Różne mundury, jeden cel

Takie hasło przyświecało działaniom, w które zaangażowali się żywieccy policjanci, strażacy ochotnicy, ratownicy medyczni oraz przedstawiciele Lasów Państwowych. Wszystko po to, aby uczniowie ze szkoły podstawowej w Trzebini, tuż przed wakacjami, otrzymali dużą dawkę wiedzy z zakresu bezpieczeństwa. Warsztaty prowadzone były w czterech blokach tematycznych. Po dawce wiedzy, odbyły się zajęcia, w których wykorzystano narko i alkogoogle.

Przedstawiciele różnych instytucji zjednoczyli swoje siły po to, aby zbliżający się okres wakacji dla uczniów ze szkoły podstawowej w Trzebini upłynął spokojnie i bezpiecznie. Wczoraj odbył się tam Dzień Bezpieczeństwa. W wydarzenie zaangażowali się żywieccy policjanci, strażacy ochotnicy z Trzebini, ratownicy medyczni oraz przedstawiciele Lasów Państwowych. Zajęcia tematyczne i praktyczne odbywały się w małych grupach uczniów, które cyklicznie się zmieniały. Stróże prawa przekazali uczniom informacje dotyczące bezpieczeństwa w czasie wakacji oraz prawidłowych zachowań na drodze. Przypomnieli również podstawowe zasady bezpiecznego wypoczynku nad wodą, jazdy na rowerze, deskorolce czy rolkach. Następnie prezentowali uczniom sprzęt, którym posługują się w codziennej służbie. Młodzi ludzie chętni przymierzali i oglądali policyjne wyposażenie. Wielu z nich deklarowało również chęć wstąpienia w policyjne szeregi. Na koniec zajęć policjanci przeprowadzali warsztaty z użyciem alko i narkogoogli. Tłumaczyli jednocześnie młodzieży negatywne konsekwencje eksperymentowania z używkami. Każdy uczestnik warsztatów mógł zobaczyć, jak zmienia się percepcja po spożyciu alkoholu czy narkotyków, pokonując tor przeszkód czy wykonując proste polecenia.

Kolejna część zajęć poświęcona była pierwszej pomocy przedmedycznej. Tą część warsztatów prowadzili ratownicy medyczni. Następnie dzieci otrzymywały dawkę informacji dotyczącą bezpieczeństwa przeciwpożarowego oraz tego, jak bezpiecznie zachować się w lesie. Tą część zajęć prowadzili odpowiednio strażacy ochotnicy z Trzebini oraz przedstawiciele Nadleśnictwa w Jeleśni. Na koniec wszyscy uczniowie otrzymali odblaski.

Ładowanie odtwarzacza...