"Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie"

Aby droga do celu była zawsze bezpieczna

Trwają ferie zimowe. Dzisiaj, do już wypoczywających dzieci i młodzieży, dołączyli kolejni. Ferie rozpoczynają uczniowie z województwa lubuskiego, łódzkiego, podkarpackiego, pomorskiego i śląskiego. O to, aby bezpiecznie dotarli do miejsc zimowego wypoczynku dbają policjanci.

Uczniowie z kolejnych województw rozpoczynają ferie zimowe. Wiąże się to z nasileniem ruchu pojazdów, w szczególności na głównych trasach prowadzących do turystycznych miejscowości. Zwiększa się także ilość autokarów przewożących dzieci i młodzież do miejsc zimowego wypoczynku. Zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim dzieciom i młodzieży w ciągu trwających ferii zimowych jest priorytetem dla policjantów. Kontrole autokarów, prelekcje, spotkania i konkursy to tylko część z podejmowanych przez nich czynności.

Dzisiaj, w ramach akcji informacyjno-edukacyjnej „Bezpieczne droga do celu”, policjanci z żywieckiej drogówki rozdawali kierującym ulotki, dotyczące bezpieczeństwa w czasie podróży. Informowali również kierowców, o tym, że w zimie szczególnie należy przygotować się do podróży. Należy pamiętać o tym, że warunki pogodowe w górach często znaczenie różnią się od tych w mieście, dlatego też wybierając się w góry należy wyposażyć pojazd w łańcuchy, które na niektórych odcinkach dróg są wymagane. Samochód należy również odpowiednio przygotować do trasy, najlepiej w sprawdzonym warsztacie, aby uniknąć niespodzianek w trasie. Na koniec życzyli kierowcom udanego wypoczynku i bezpiecznej drogi do celu!

Poniżej prezentujemy listę z wykazem punktów z terenu całego kraju wraz z zestawieniem numerów telefonów kontaktowych, gdzie można uzyskać szczegółowe informacje na temat zasad bezpiecznego przewożenia dzieci i młodzieży, a także na temat możliwości przeprowadzenia doraźnych kontroli autokarów i kierowców.

Ładowanie odtwarzacza...

Pliki do pobrania