"Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie"

O aplikacji „Moja Komenda” na Pikniku Rodzinnym w Międzybrodziu Żywieckim

Już od trzech lat w Międzybrodziu Żywieckim odbywa się piknik rodzinny. W imprezie rokrocznie udział biorą również żywieccy policjanci. Tego typu festyny są doskonałą okazją do tego, aby spotkać z się z mieszkańcami i porozmawiać o bezpieczeństwie. W tym roku stróże prawa oprócz wielu przygotowanych atrakcji przekazali uczestnikom informacje dotyczące nowoczesnych formach kontaktu z Policją.

Aplikacja „Moja komenda” czy Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa powstały po to, aby służyć mieszkańcom. Bowiem to właśnie możliwość łatwego i szybkiego kontaktu ze stróżami prawa powoduje wzrost poczucia bezpieczeństwa.

Aplikacja "Moja komenda" to mobilna wyszukiwarka najpotrzebniejszych informacji dotyczących policjantów pierwszego kontaktu czyli dzielnicowych. Umożliwia wyszukanie każdego dzielnicowego w Polsce. Zawiera również bazę teleadresową wszystkich komend i komisariatów. Z kolei Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to interaktywna mapa, która pozwala przekazywać Policji informacje o niebezpiecznych miejscach w okolicy.

Informacje o tych formach kontaktu z Policją rozpowszechniane są przez stróżów prawa podczas spotkań z mieszkańcami, debat czy prelekcji. Do tego, mundurowi wykorzystują również różnego rodzaju pikniki, festyny rodzinne, których w okresie letnim organizowanych jest dużo. Tak było również na III Pikniku Rodzinnym, który odbył się w Międzybrodziu Żywieckim. W czasie imprezy policjanci oprócz wielu przygotowanych atrakcji przekazywali uczestnikom właśnie treści dotyczące nowoczesnych i łatwych form kontaktu z mundurowymi. Dodatkowo stróże prawa rozdawali liczne ulotki poświęcone bezpieczeństwu w czasie wakacji oraz bezpieczeństwu w ruchu drogowym. Dla najmłodszych przygotowali prezenty i upominki. Gościem specjalnym imprezy był „Sznupek” - maskotka śląskiej policji, z którym milusińscy robili sobie zdjęcia.

Ładowanie odtwarzacza...