"Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie"

Młodzi kierowcy sprawdzali swoje umiejętności

Dzisiaj w Zespole Szkół Agrotechnicznych i Ogólnokształcących w Żywcu Moszczanicy odbył się etap powiatowy Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego. Impreza została zorganizowana przy współudziale Wydziału Ruchu Drogowego żywieckiej policji, Starostwa Powiatowego, Dyrekcji szkoły oraz Fundacji na Rzecz Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Bielsku – Białej. Zaciętą rywalizację wygrali uczniowie z Zespołu Szkół Samochodowych w Żywcu.

Do kolejnej już edycji turnieju przystąpiło 6 szkół z Żywca i powiatu, których uczniowie rywalizowali ze sobą wykazując się umiejętnością z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, a także znajomością przepisów ruchu drogowego. Wiedza uczestników została sprawdzona testami z zakresu wiedzy motoryzacyjnej, historii polskiej motoryzacji oraz skrzyżowań. Głównym celem turnieju jest promowanie zasad bezpiecznej jazdy. Nagrody, które ufundowane zostały przez „Fundację na Rzecz Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym” działającą w Bielsku – Białej, wręczał Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego żywieckiej komendy policji podinsp. Wojciech Biernat. W przeprowadzeniu konkursu stróżom prawa pomagali uczniowie z klasy policyjnej Zespołu Szkół Mechaniczno-Elektrycznych w Żywcu.

Zwycięska drużyna weźmie udział w eliminacjach okręgowych, które odbędą się również na terenie Zespołu Szkół Agrotechnicznych i Ogólnokształcących w Żywcu w dniu 11 maja bieżącego roku.

Wszystkim uczestnikom Turnieju i reprezentantom naszego powiatu gratulujemy oraz życzymy powodzenia i zwycięstwa w kolejnych etapach konkursu.

Poniżej prezentujemy klasyfikacje dzisiejszego turnieju:

  • I miejsce – Zespół Szkół Samochodowych w Żywcu
  • II miejsce – Zespół Szkół Argotechnicznych i Ogólnokształcących w Żywcu – Moszczanicy
  • III miejsce – Zespół Szkół Mechaniczno – Elektrycznych w Żywcu
  • IV miejsce – Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Węgierskiej Górce
  • V miejsce – Zespół Szkół Drzewnych i Leśnych w Żywcu
  • VI miejsce – Zespół Szkół Budowlano – Drzewnych w Żywcu

Najlepszym uczestnikiem Turnieju został Mateusz Fijak z Zespołu Szkół Samochodowych w Żywcu. 

Ładowanie odtwarzacza...