Działania na rzecz bezpieczeństwa pieszych 2014-2018

Policjanci na festynie edukacyjnym z okazji 50-lecia zawodowego pożarnictwa na Żywiecczyźnie

Rok 2018 jest rokiem szczególnym dla żywieckich strażaków ale też dla wszystkich mieszkańców ziemi żywieckiej. W roku tym obchodzimy bowiem Jubileusz 50-lecia zawodowego pożarnictwa na Żywiecczyźnie. Policjanci włączyli się w te obchody uczestnicząc w festynie promocyjno-edukacyjnym, który z tej okazji zorganizowany został dla mieszkańców miasta.

Konkursy, zabawy, dmuchańce, pokazy, prezentacja sprzętu i gość specjalny – "Sznupek". Te i wiele innych atrakcji czekały na wszystkich, którzy odwiedzili Amfiteatr pod Grojcem. Tam właśnie odbył się piknik promocyjno-edukacyjny zorganizowany z okazji 50-lecia zawodowego pożarnictwa na Żywiecczyźnie.

Piknik profilaktyczny to również doskonała okazja do przekazania uczestnikom cennych informacji z zakresu bezpieczeństwa. Czas beztroskiej zabawy mundurowi wykorzystali do przeprowadzenia licznych konkursów dotyczących bezpiecznego wypoczynku nad wodą, w czasie wakacji czy na drodze. Na każdego czekała również nagroda w postaci elementu odblaskowego oraz edukacyjnych kolorowanek. Milusińscy mogli także zasiąść za kierownicą radiowozu, a także obejrzeć i przymierzyć sprzęt, którym mundurowi posługują się w codziennej służbie. Dorośli z kolei mogli zobaczyć jak zmienia się percepcja po spożyciu alkoholu lub narkotyków testując narko i alkogoogle. Gościem specjalnym imprezy był – Sznupek, maskotka śląskiej policji, który wspólnie z mundurowymi promował hasło „Kręci mnie bezpieczeństwo”. Policjantom w profilaktycznych działaniach pomagali uczniowie z klasy policyjnej Zespołu Szkół Mechaniczno-Elektrycznych w Żywcu.

  • policjanci na pikniku
  • policjanci na pikniku
  • ulotki
  • ulotki
  • policjanci na pikniku
  • policjanci na pikniku
  • radiowóz
Ładowanie odtwarzacza...