Działania na rzecz bezpieczeństwa pieszych 2014-2018

Eliminacje Powiatowe Turnieju BRD w Żywcu

Dzisiaj w Komendzie Powiatowej Policji w Żywcu odbyły się Eliminacje Powiatowe 41 Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. W szranki stanęło dziesięć drużyn ze szkół podstawowych i gimnazjalnych z Żywca oraz Powiatu. Uczestnicy sprawdzali swoją wiedzę teoretyczną, umiejętności praktyczne z zakresu jazdy na rowerze oraz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Zwycięzcy będą reprezentować nasz powiat na eliminacjach okręgowych.

Dzisiaj w Komendzie Powiatowej Policji w Żywcu już po raz czterdziesty pierwszy odbyły się Powiatowe Eliminacje Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Do konkursu przystąpiło pięć drużyn ze szkół podstawowych i pięć ze szkół gimnazjalnych, które uzyskały najlepsze wyniki w eliminacjach międzyszkolnych. Pierwszy etap zawodów polegał na rozwiązaniu testu, zawierającego pytania dotyczące zagadnień ruchu drogowego. Nad prawidłowym przebiegiem tej części czuwali żywieccy policjanci. Po części pisemnej każda drużyna sprawdziła swoje umiejętności z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Zmaganiom uczestników przyglądał się i oceniał ratownik medyczny. Po tej części zawodnicy musieli wykonać zadanie praktyczne, w skład którego wchodziło pokonanie rowerowego toru przeszkód. Tę cześć turnieju nadzorowali policjanci z żywieckiej drogówki.

Zwycięzcami tegorocznego etapu powiatowego w kategorii szkół podstawowych okazali się uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Ujsołach. W kategorii gimnazjów najlepsi byli uczniowie z Łodygowic. Tytuł Najlepszego Uczestnika Turnieju w kategorii szkół podstawowych zdobyła MONIKA JURCZAK ze Szkoły Podstawowej w Ujsołach. Natomiast Tytuł Najlepszego Uczestnika Turnieju w kategorii szkół gimnazjalnych zdobyła ANNA BIGOS z Gimnazjum w Łodygowicach. Nagrody, które ufundowane zostały przez „Fundację na Rzecz Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym” działającą w Bielsku – Białej, wręczał Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Żywcu podinsp. Krzysztof Czaja, Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Żywcu podinsp. Wojciech Biernat oraz Prezes Fundacji Pani Alina Porębska-Puszyńska.

Zwycięskie drużyny 21 kwietnia bieżącego roku wezmą udział w eliminacjach okręgowych, które odbędą się w Mazańcowicach. W organizacji i przebiegu konkursu policjantom pomagali uczniowie klasy policyjnej Zespołu Szkół Mechniczo-Elektrycznych w Żywcu.

Serdeczne podziękowania składamy wszystkim osobom i instytucjom, dzięki wsparciu których możliwe było przeprowadzenie Turnieju, a w szczególności Fundacji na Rzecz Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego z Bielska-Białej.

Poniżej prezentujemy klasyfikacje turnieju:

Szkoły Podstawowe:

I. Szkoła Podstawowa w Ujsołach

II. Szkoła Podstawowa w Zarzeczu

III. Szkoła Podstawowa w Glince

IV. Szkoła Podstawowa nr 8 w Żywcu

V. Szkoła Podstawowa w Szarem

Gimnazja:

I. Gimnazjum w Łodygowicach

II. Gimnazjum w Ujsołach

III. Gimnazjum nr 1 w Jeleśni

IV. Gimnazjum przy Szkole Podstawowej nr 3 w Żywcu

V. Gimnazjum w Gilowicach

Wszystkim uczestnikom Turnieju i reprezentantom naszego powiatu gratulujemy oraz życzymy powodzenia i zwycięstwa w kolejnych etapach konkursu!

Ładowanie odtwarzacza...