Nie reagujesz - akceptujesz!

Zatrzymali pirata drogowego i agresora – DZIĘKUJEMY!

Serdeczne podziękowania składamy mieszkańcom powiatu żywieckiego, którzy wykazali się godną naśladowania postawą i zatrzymali 48-letniego mieszkańca powiatu żywieckiego. Mężczyzna nie tylko okazał się piratem drogowym, ale także agresorem. W czasie interwencji znieważył policjantów oraz uszkodził radiowóz. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty. Za popełnione przestępstwa w więzieniu może spędzić nawet 5 lat.

W niedzielę około 21.15 w Żywcu na ul. Leśnianka grupa osób jechała samochodem. W pewnym momencie zauważyli vw tourana, który jechał slalomem. Na zakręcie kierowca vw uderzył w inny samochód i uciekł z miejsca. Młodzi ludzie cały czas jechali za nim, a o zdarzeniu poinformowali policję. Gdy kierowca vw wjechał w ulicę, z której nie mógł już uciec, został zatrzymany przez świadków zdarzenia. Przybyli na miejsce policjanci ustalili, że był to 48-letni mieszkaniec powiatu żywieckiego. Mężczyzna w czasie zatrzymania był agresywny, wyzywał i znieważał interweniujących policjantów. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało, że miał on w organizmie blisko 2 promile alkoholu. To niestety nie wszystko. W czasie konwoju uszkodził szybę w radiowozie. 48-latek po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty. Za popełnione przestępstwa w więzieniu może spędzić nawet 5 lat.

Serdecznie dziękujemy osobom, które widząc tą sytuację, wykazały się postawą godną naśladowania, nie pozostały obojętne i zareagowały.